facebook

Nasze projekty lokalne 2016/2017

Od września rozpoczęły się lub są kontynuowane następujące zajęcia dla dzieci i młodzieży z warszawskich szkół:

"Mowa Syreniego Grodu" to projekt, dzięki któremu uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają okazję poznać bardzo rzadką już gwarę warszawską. Każda zgłoszona klasa bierze udział w półtoragodzinnych warsztatach gwary. Nie są to jednak zajęcia tylko o dawnym języku. W czasie warsztatów młodzież poznaje także historię stolicy Polski i stara się zrozumieć jej wyjątkowość. Kolejnymi etapami projektu są gra miejska i spektakl w czasie spotkania podsumowującego projekt. Jest to już druga edycja "Mowy Syreniego Grodu".

 

„Przez Wielkie S Sztuka i Sport”
Warsztaty plastyczne z elementami arteterapii to zajęcia, dzięki którym każdy uczestnik ma szansę stać się Twórcą Niecodziennym. Może również poznać lepiej samego siebie, zrelaksować się, spełnić twórczo i wyrazić. Ponadto poznać techniki teatralne, taneczne, plastyczne i wiele innych.
Mini tenis to dla dzieci okazja do zabawy w tenisa na miarę ich możliwości, także doskonała okazja do rozwinięcia takich umiejętności jak siła, szybkość i koordynacja. Dzieci nauczą się zdrowej rywalizacji w duchu koleżeństwa, znoszenia porażek i poznają wartość systematycznej pracy.

 

"Latający dywan” to nowy proponowany przez Stowarzyszenie Parafiada projekt, który doskonale wpisuje się w dotychczasową działalność naszej organizacji. Zadanie którego chcemy się podjąć to przeprowadzenie zajęć etnograficzno-plastycznych podczas których uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych regionów kulturowych Polski, ich tradycji, zwyczajów, obrzędów, sztuki, gwar i języków jakimi posługują się mieszkańcy poszczególnych regionów etnograficznych. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość nabycia wiedzy z dziedziny kultury oraz wykonania pracy plastyczno-rękodzielniczej związanej z tematem poszczególnych zajęć. Jest to bardzo ciekawy projekt warsztatów oddziaływania na młodego człowieka poprzez sztukę. Działania o charakterze artystycznym.
Przy wykorzystaniu różnych form artystycznych takich jak: teatr, formy plastyczne, muzyczne i literackie i inne.
Zajęcia plastyczne to ulubiona działalność dziecka w nauczaniu zintegrowanym. Są one formą odreagowania napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię. Kształcą pamięć wzrokową, zręczność manualną i zdolność przeżywania.
Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Warszawy, realizowanego we współpracy  z Biurem Edukacji m. st. Warszawy.
Warsztaty będą zajęciami pozalekcyjnymi, prowadzonymi w godzinach popołudniowych, w ustalony ze szkołą dzień tygodnia.

 

data dodania: 2016-10-24  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

2017-05-12

Finałową galą z okazji urodzin Henryka Sienkiewicza zakończył się pierwsza edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów. Zaprszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży - pierwsze informacje

2017-05-10

Szanowni Parafiadowicze,

Korzystając z menu po lewej stronie znaleźć można pierwsze informacje o 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Klikając na nazwę imprezy znaleźć można opis wydarzenia ze szczegółami takimi jak termin, koszt i zarys programu. Korzystając z podmenu można dotrzeć do formularzy zgłoszeniowych oraz wykazów konkursów i dyscyplin sportowych, które odbędą się w ramach tegorocznej Międzynarodowej Parafiady. Więcej szczegółów udostępnimy wkrótce.

Do zobaczenia w lipcu w Warszawie!

Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

2017-04-28

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Msza Święta w intencji o. Józefa Jońca SP i innych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

2017-04-04

Już wkrótce Obozy letnie 2017

2017-03-31

Drodzy internauci !

jak mija Wam rok szkolny? Czy Wasze myśli krążą już  w okolicach wakacji? Jeśli jeszcze nie to właśnie za chwilę zaczną...
Pamiętasz co robiłaś/robiłeś w wakacje?
A co będziesz robił teraz?

Serdecznie zapraszamy na obozy Parafiadowe 2017!
Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej szczegółów, a tym czasem możemy zdradzić, że celujemy w Polskie tereny nadmorskie.
Jaki Program? Będzie się działo!

Jeśli chcesz poznać granicę między:
* bezpieczeństwem a ryzykiem;
* roztropnością a szaleństwem;
* zabawą a nauką;
* realizmem a fikcją...

Koniecznie śledź naszą stronę internetową. Pierwsze propozycje już wkrótce!
Do zobaczenia wkrótce;)

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny