facebook

Nasze projekty lokalne 2016/2017

Od września rozpoczęły się lub są kontynuowane następujące zajęcia dla dzieci i młodzieży z warszawskich szkół:

"Mowa Syreniego Grodu" to projekt, dzięki któremu uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają okazję poznać bardzo rzadką już gwarę warszawską. Każda zgłoszona klasa bierze udział w półtoragodzinnych warsztatach gwary. Nie są to jednak zajęcia tylko o dawnym języku. W czasie warsztatów młodzież poznaje także historię stolicy Polski i stara się zrozumieć jej wyjątkowość. Kolejnymi etapami projektu są gra miejska i spektakl w czasie spotkania podsumowującego projekt. Jest to już druga edycja "Mowy Syreniego Grodu".

 

„Przez Wielkie S Sztuka i Sport”
Warsztaty plastyczne z elementami arteterapii to zajęcia, dzięki którym każdy uczestnik ma szansę stać się Twórcą Niecodziennym. Może również poznać lepiej samego siebie, zrelaksować się, spełnić twórczo i wyrazić. Ponadto poznać techniki teatralne, taneczne, plastyczne i wiele innych.
Mini tenis to dla dzieci okazja do zabawy w tenisa na miarę ich możliwości, także doskonała okazja do rozwinięcia takich umiejętności jak siła, szybkość i koordynacja. Dzieci nauczą się zdrowej rywalizacji w duchu koleżeństwa, znoszenia porażek i poznają wartość systematycznej pracy.

 

"Latający dywan” to nowy proponowany przez Stowarzyszenie Parafiada projekt, który doskonale wpisuje się w dotychczasową działalność naszej organizacji. Zadanie którego chcemy się podjąć to przeprowadzenie zajęć etnograficzno-plastycznych podczas których uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych regionów kulturowych Polski, ich tradycji, zwyczajów, obrzędów, sztuki, gwar i języków jakimi posługują się mieszkańcy poszczególnych regionów etnograficznych. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość nabycia wiedzy z dziedziny kultury oraz wykonania pracy plastyczno-rękodzielniczej związanej z tematem poszczególnych zajęć. Jest to bardzo ciekawy projekt warsztatów oddziaływania na młodego człowieka poprzez sztukę. Działania o charakterze artystycznym.
Przy wykorzystaniu różnych form artystycznych takich jak: teatr, formy plastyczne, muzyczne i literackie i inne.
Zajęcia plastyczne to ulubiona działalność dziecka w nauczaniu zintegrowanym. Są one formą odreagowania napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię. Kształcą pamięć wzrokową, zręczność manualną i zdolność przeżywania.
Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Warszawy, realizowanego we współpracy  z Biurem Edukacji m. st. Warszawy.
Warsztaty będą zajęciami pozalekcyjnymi, prowadzonymi w godzinach popołudniowych, w ustalony ze szkołą dzień tygodnia.

 

data dodania: 2016-10-24  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

29. Parafiada dobiega końca

2017-07-13

29. Parafiada dobiega końca. Zapraszamy na uroczyste zakończenie

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny