facebook

Nasze projekty lokalne 2016/2017

Od września rozpoczęły się lub są kontynuowane następujące zajęcia dla dzieci i młodzieży z warszawskich szkół:

"Mowa Syreniego Grodu" to projekt, dzięki któremu uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają okazję poznać bardzo rzadką już gwarę warszawską. Każda zgłoszona klasa bierze udział w półtoragodzinnych warsztatach gwary. Nie są to jednak zajęcia tylko o dawnym języku. W czasie warsztatów młodzież poznaje także historię stolicy Polski i stara się zrozumieć jej wyjątkowość. Kolejnymi etapami projektu są gra miejska i spektakl w czasie spotkania podsumowującego projekt. Jest to już druga edycja "Mowy Syreniego Grodu".

 

„Przez Wielkie S Sztuka i Sport”
Warsztaty plastyczne z elementami arteterapii to zajęcia, dzięki którym każdy uczestnik ma szansę stać się Twórcą Niecodziennym. Może również poznać lepiej samego siebie, zrelaksować się, spełnić twórczo i wyrazić. Ponadto poznać techniki teatralne, taneczne, plastyczne i wiele innych.
Mini tenis to dla dzieci okazja do zabawy w tenisa na miarę ich możliwości, także doskonała okazja do rozwinięcia takich umiejętności jak siła, szybkość i koordynacja. Dzieci nauczą się zdrowej rywalizacji w duchu koleżeństwa, znoszenia porażek i poznają wartość systematycznej pracy.

 

"Latający dywan” to nowy proponowany przez Stowarzyszenie Parafiada projekt, który doskonale wpisuje się w dotychczasową działalność naszej organizacji. Zadanie którego chcemy się podjąć to przeprowadzenie zajęć etnograficzno-plastycznych podczas których uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych regionów kulturowych Polski, ich tradycji, zwyczajów, obrzędów, sztuki, gwar i języków jakimi posługują się mieszkańcy poszczególnych regionów etnograficznych. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość nabycia wiedzy z dziedziny kultury oraz wykonania pracy plastyczno-rękodzielniczej związanej z tematem poszczególnych zajęć. Jest to bardzo ciekawy projekt warsztatów oddziaływania na młodego człowieka poprzez sztukę. Działania o charakterze artystycznym.
Przy wykorzystaniu różnych form artystycznych takich jak: teatr, formy plastyczne, muzyczne i literackie i inne.
Zajęcia plastyczne to ulubiona działalność dziecka w nauczaniu zintegrowanym. Są one formą odreagowania napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię. Kształcą pamięć wzrokową, zręczność manualną i zdolność przeżywania.
Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Warszawy, realizowanego we współpracy  z Biurem Edukacji m. st. Warszawy.
Warsztaty będą zajęciami pozalekcyjnymi, prowadzonymi w godzinach popołudniowych, w ustalony ze szkołą dzień tygodnia.

 

data dodania: 2016-10-24  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Kongres Inspirowani Kalasancjuszem

2017-03-21

Z okazji Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego Polska Prowincja Zakonu Pijarów zaprasza na Kongres Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2017 w Krakowie.

Póki nie jest za późno - konkurs Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

2017-02-27

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, jak co roku, organizuje ogólnopolski konkurs na projekt edukacyjny o tematyce historycznej pt. „Póki nie jest za późno”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół.


Projekt zgłoszony do konkursu powinien dotyczyć konkretnego miejsca, obiektu lub znaku pamięci narodowej na terenie Polski związanego z wojnami i konfliktami zbrojnymi w XX wieku lub miejsc autentycznych wydarzeń historycznych w Polsce, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób. Może także przedstawiać losy ludzi związanych z miejscem pamięci, ale związek ten musi być wyraźnie wykazany.

Znamy laureatów II etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra!

2016-12-21

W siedzibie Stowarzyszenia w dn.20 grudnia 2016 r. odbyła się kameralna uroczystość wręczenia nagród dla autorów najlepszych opowiadań.
Opinie Jury można znaleźć w zakładce Aktualności na stronie www.gietkiepioro.parafiada.pl
 

Spędź “Niedzielę z ferajną”, zapraszamy!

2016-11-24

 Zapraszamy gimnazjalistów i licealistów z przyjaciółmi i rodzinami na wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie, które pozwoli poczuć klimat (a raczej klymat) Warszawy, której już nie ma.

Wyniki I etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra zostaną opublikowane w dn. 14 listopa

2016-11-09

W związku z przedłużeniem terminu zgłaszania esejów do I etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra oraz dużym zainteresowaniem uczestnictwem w konkursie, wyniki prac uczniów warszawskich gimnazjów zostaną opublikowane w poniedziałek, 14 listopada b.r.
 

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny