Nabór na warsztaty filmowe podczas 29. Międzynarodowej Parafiady

MY I ŚWIAT – interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ogłaszamy nabór na zamknięte warsztaty minifilmu, które będą odbywać się podczas 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie od poniedziałku do czwartku.

Jak filmować swoich kolegów? Jak ukazać dynamikę zdarzeń? Jak zrealizować film za pomocą swojego smartfona tak, aby film znalazł się na płycie DVD dokumentującej tegoroczną imprezę?

Należy zapisać się na warsztaty już dziś – w warsztatach może uczestniczyć maksymalnie 15 osób spośród wszystkich uczestników 29. MPDiM.
W mailowym zgłoszeniu należy podać:
• nazwę reprezentacji,
• swoje imię i nazwisko,
• rok urodzenia
• kontakt (telefon albo adres mailowy).
O przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje termin zgłoszenia.
Udział w warsztatach nie utrudni Wam aktywnego uczestnictwa w innych elementach programu Międzynarodowej Parafiady.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: [email protected]

Warunki uczestnictwa:
- znajomość jęz. polskiego
- wiek: 12+
- posiadanie sprzętu: telefonu komórkowego z możliwością nagrywania filmów, z portem na kartę SD (+ osprzęt  - ładowarki, baterie, słuchaweczki)
Nie jest wymagane doświadczenie w nagrywaniu i montażu filmików.

START: 10.07.2017 (poniedziałek) godz. 14.00-16.00 - zajęcia wprowadzające, rozszyfrowanie podstawowych pojęć związanych z realizacją filmu, wykład o technikach filmowania, kadrowania, montażu, zasadach korzystania ze sprzętu filmowego, podstawy tworzenia filmu - sala wykładowa (bud. nr 37)
11-12.07.2017 (wtorek, środa) – zajęcia praktyczne w terenie, harmonogram ustalany na bieżąco z uczestnikami warsztatów
13.07.2017 (czwartek) godz. 14.00-16.00 – podsumowanie warsztatów, wspólne oglądanie i omawianie wybranych nagrań - sala wykładowa (bud. nr 37)

Prowadzenie: ekipa filmowa cyklicznie realizująca filmy dokumentalne poświęcone Parafiadzie.

Zasady uczestnictwa:
Obowiązkowe uczestnictwo we wszystkich codziennych zajęciach filmowych.

data dodania: 2017-06-30  przez :Wojciech Wardaszko