Misja w służbie pokoju

Wtorkowy wieczór był poświęcony Wojsku Polskiemu w Misjach Zagranicznych. Uczestnicy Parafiady mogli posłuchać o misjach pokojowych, w których bierze udział polska armia (między innymi w Afganistanie, Iraku, czy Afryce Środkowej). Nasi goście z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa opowiedzieli na czym polega praca żołnierzy za granicą, a także podzielili się swoimi własnymi, często trudnymi, doświadczeniami.

Pani Agata Ring , ratowniczka medyczna, opowiedziała o swojej działalności w ramach Akcji Humanitarnych oraz motywacji, która popchnęła ją do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel Ordynariatu Polowego ks. Płk SG Zbigniew Kępa, który poprowadził krótką modlitwę oraz opowiedział o działalności wojska ze swojej perspektywy.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom i jesteśmy pewni, że spotkanie przybliżyło uczestnikom Parafiady działalność pokojową Wojska Polskiego oraz to, jak ważna jest ich służba dla nas wszystkich.

/ZS/

data dodania: 2016-07-13  przez :Adam Ligęza