facebook

Misja w służbie pokoju

Wtorkowy wieczór był poświęcony Wojsku Polskiemu w Misjach Zagranicznych. Uczestnicy Parafiady mogli posłuchać o misjach pokojowych, w których bierze udział polska armia (między innymi w Afganistanie, Iraku, czy Afryce Środkowej). Nasi goście z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa opowiedzieli na czym polega praca żołnierzy za granicą, a także podzielili się swoimi własnymi, często trudnymi, doświadczeniami.

Pani Agata Ring , ratowniczka medyczna, opowiedziała o swojej działalności w ramach Akcji Humanitarnych oraz motywacji, która popchnęła ją do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel Ordynariatu Polowego ks. Płk SG Zbigniew Kępa, który poprowadził krótką modlitwę oraz opowiedział o działalności wojska ze swojej perspektywy.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom i jesteśmy pewni, że spotkanie przybliżyło uczestnikom Parafiady działalność pokojową Wojska Polskiego oraz to, jak ważna jest ich służba dla nas wszystkich.

/ZS/

data dodania: 2016-07-13  przez :Adam Ligęza
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny