facebook

Letnie Obozy Parafiadowe w Małopolsce 2016: Poronin, Zakopane, Andrzejówka

Pierwsze dwa turnusy- w Andrzejówce (Muszyna) i Poroninie rozpoczęły się jeszcze przed 28. Międzynarodową Parafiadą Dzieci i Młodzieży. Obóz w Zakopanem rozpoczął się zaraz po jej zakończeniu.  W Małopolsce wypoczywały dzieci i młodzież z Ukrainy (Dolina, Bolechów, Kałusz, Lwów, Złoczów, Korostyszew), Litwy (Mickuny, Landwarów, Wilno) i Łotwy (Rezekne).

Wszyscy uczestnicy oprócz zajęć z zakresu parafiadowej triady ŚWIĄTYNIA-STADION-TEATR zaangażowani byli w warsztaty z języka polskiego, historii, geografii, tradycji i kultury polskiej.

W ramach zajęć parafiadowicze poznawali nowe słownictwo oraz polskie legendy i fakty z historii naszego kraju. Z okazji przypadającej w tym roku 1050. rocznicy chrztu Polski wiele zajęć poświęcono właśnie temu wydarzeniu i historii pierwszych Piastów. Oprócz tego obozowicze poznawali piękno polskich Tatr i takie miejsca jak Dolina Chochołowska, Kościeliska,  jaskinie-np. Mroźna a nawet szczyty np. Giewont, nie mają przed nimi tajemnic. Obozowicze dobrze poznali też miejscowości,  w których mieszkali: Zakopane, Poronin i Muszynę.


Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z  Kancelarii Senatu RP  w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą -2016" oraz ze środków Województwa Małopolskiego

data dodania: 2016-08-12  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny