Letnie Obozy Parafiadowe w Małopolsce 2016: Poronin, Zakopane, Andrzejówka

Pierwsze dwa turnusy- w Andrzejówce (Muszyna) i Poroninie rozpoczęły się jeszcze przed 28. Międzynarodową Parafiadą Dzieci i Młodzieży. Obóz w Zakopanem rozpoczął się zaraz po jej zakończeniu.  W Małopolsce wypoczywały dzieci i młodzież z Ukrainy (Dolina, Bolechów, Kałusz, Lwów, Złoczów, Korostyszew), Litwy (Mickuny, Landwarów, Wilno) i Łotwy (Rezekne).

Wszyscy uczestnicy oprócz zajęć z zakresu parafiadowej triady ŚWIĄTYNIA-STADION-TEATR zaangażowani byli w warsztaty z języka polskiego, historii, geografii, tradycji i kultury polskiej.

W ramach zajęć parafiadowicze poznawali nowe słownictwo oraz polskie legendy i fakty z historii naszego kraju. Z okazji przypadającej w tym roku 1050. rocznicy chrztu Polski wiele zajęć poświęcono właśnie temu wydarzeniu i historii pierwszych Piastów. Oprócz tego obozowicze poznawali piękno polskich Tatr i takie miejsca jak Dolina Chochołowska, Kościeliska,  jaskinie-np. Mroźna a nawet szczyty np. Giewont, nie mają przed nimi tajemnic. Obozowicze dobrze poznali też miejscowości,  w których mieszkali: Zakopane, Poronin i Muszynę.

data dodania: 2016-08-12  przez :Joanna Sielicka