Konkurs na najlepszą kronikę Obozów Parafiadowych 2016 rozstrzygnięty!

Kroniki są ważnym świadectwem życia obozowego. Każda grupa przygotowująca te "dokumenty" podeszła do tematu na swój własny sposób. Niektórzy postawili na długie opisy poszczególnych dni turnusów. Inni postanowili opowiedzieć o wydarzeniach na obozie poprzez zdjęcia i rysunki. Każda kronika była niepowtarzalna. Jednak jury składające się z pracowników Stowarzyszenia Parafiada (w składzie Małgorzata Jędruch Włodarczyk, Joanna Warowna, Urszula Bieniek) miało jasne kryteria oceny, dzięki czemu praca nad wyłonieniem tej najlpeszej kroniki nie była trudna. Kronika musiała być jednolita w formie, dostarczona  w odpowiednim terminie, zawierająca opis pozwalający na poznanie historii danego obozu, estetczna, zaiwerać zdjęcia lub rysunki, pomysłowa oraz wykonana przez Parafiadowiczów, a nie na przykład wychowawców wink.

Na podstawie tych warunków, jury wskazało jako najlepszą kronikę pierwszego turnusu obozu w Kołobrzegu (kierownik p. Grażyna Łocheńska vel Ochnio). Drugie miejsce przyznano kronice obozu w Poroninie (kierownik ks. Krzysztof Panasowiec) a trzecie kronice opisującej drugi turnus w Kołobrzegu (kierownik p. Grażyna Łocheńska vel Ochnio).

Grupom przygotowującym zwycięzkie kroniki gratulujemy a pozostałym dziękujemy-kroniki będą służyły jako materiał do wspomnień obozowych i inspiracja dla następnych uczestników!

data dodania: 2016-10-13  przez :Joanna Sielicka