facebook

Konkurs na najlepszą kronikę Obozów Parafiadowych 2016 rozstrzygnięty!

Kroniki są ważnym świadectwem życia obozowego. Każda grupa przygotowująca te "dokumenty" podeszła do tematu na swój własny sposób. Niektórzy postawili na długie opisy poszczególnych dni turnusów. Inni postanowili opowiedzieć o wydarzeniach na obozie poprzez zdjęcia i rysunki. Każda kronika była niepowtarzalna. Jednak jury składające się z pracowników Stowarzyszenia Parafiada (w składzie Małgorzata Jędruch Włodarczyk, Joanna Warowna, Urszula Bieniek) miało jasne kryteria oceny, dzięki czemu praca nad wyłonieniem tej najlpeszej kroniki nie była trudna. Kronika musiała być jednolita w formie, dostarczona  w odpowiednim terminie, zawierająca opis pozwalający na poznanie historii danego obozu, estetczna, zaiwerać zdjęcia lub rysunki, pomysłowa oraz wykonana przez Parafiadowiczów, a nie na przykład wychowawców wink.

Na podstawie tych warunków, jury wskazało jako najlepszą kronikę pierwszego turnusu obozu w Kołobrzegu (kierownik p. Grażyna Łocheńska vel Ochnio). Drugie miejsce przyznano kronice obozu w Poroninie (kierownik ks. Krzysztof Panasowiec) a trzecie kronice opisującej drugi turnus w Kołobrzegu (kierownik p. Grażyna Łocheńska vel Ochnio).

Grupom przygotowującym zwycięzkie kroniki gratulujemy a pozostałym dziękujemy-kroniki będą służyły jako materiał do wspomnień obozowych i inspiracja dla następnych uczestników! 

data dodania: 2016-10-13  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny