facebook

Konkurs na najlepszą kronikę Obozów Parafiadowych 2016 rozstrzygnięty!

Kroniki są ważnym świadectwem życia obozowego. Każda grupa przygotowująca te "dokumenty" podeszła do tematu na swój własny sposób. Niektórzy postawili na długie opisy poszczególnych dni turnusów. Inni postanowili opowiedzieć o wydarzeniach na obozie poprzez zdjęcia i rysunki. Każda kronika była niepowtarzalna. Jednak jury składające się z pracowników Stowarzyszenia Parafiada (w składzie Małgorzata Jędruch Włodarczyk, Joanna Warowna, Urszula Bieniek) miało jasne kryteria oceny, dzięki czemu praca nad wyłonieniem tej najlpeszej kroniki nie była trudna. Kronika musiała być jednolita w formie, dostarczona  w odpowiednim terminie, zawierająca opis pozwalający na poznanie historii danego obozu, estetczna, zaiwerać zdjęcia lub rysunki, pomysłowa oraz wykonana przez Parafiadowiczów, a nie na przykład wychowawców wink.

Na podstawie tych warunków, jury wskazało jako najlepszą kronikę pierwszego turnusu obozu w Kołobrzegu (kierownik p. Grażyna Łocheńska vel Ochnio). Drugie miejsce przyznano kronice obozu w Poroninie (kierownik ks. Krzysztof Panasowiec) a trzecie kronice opisującej drugi turnus w Kołobrzegu (kierownik p. Grażyna Łocheńska vel Ochnio).

Grupom przygotowującym zwycięzkie kroniki gratulujemy a pozostałym dziękujemy-kroniki będą służyły jako materiał do wspomnień obozowych i inspiracja dla następnych uczestników! 

data dodania: 2016-10-13  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

29. Parafiada dobiega końca

2017-07-13

29. Parafiada dobiega końca. Zapraszamy na uroczyste zakończenie

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny