facebook

Do Biegu, Gotowi, Start!

W dniu 18 marca wystartowały kolejne edycje lokalnych programów Stowarzyszenia:
„Nasze Siekierki Nasz Świat” (VII edycja) oraz „Wybieram zdrowie” (IV edycja).

Ku naszej radości programy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Szkołę Podstawową nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego a rozpoczęliśmy ją programem profilaktyki uzależnień i zdrowego trybu życia dla dzieci „WYBIERAM ZDROWIE”. Zajęcia kształtują istotne z punktu widzenia profilaktyki umiejętności społeczne u dzieci młodszych. Warsztaty prowadzi absolwentka resocjalizacji p. Dorota Rynkiewicz – Kuźniarska. Z dziećmi starszymi pracuje specjalista terapii uzależnień p. Mateusz Puchowski, przeprowadzając bloki antyuzależnieniowe.
Kontynuujemy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Dzieci Powstania Warszawskiego i Szkołą Podstawową nr 190 im. Orła Białego, w których realizujemy program pozalekcyjnych zajęć aktywizujących i sportowych „NASZE SIEKIERKI NASZ ŚWIAT”. Blok zajęć eksperymentalnych „Sprawdź, Udowodnij, Przekonaj się Sam” prowadzonych przez p. Małgorzatę Witecką zachęca dzieci do samodzielnego odkrywania świata i praw, które nim żądzą. Warsztaty oparte na dużej dawce doświadczeń i eksperymentach mają pomóc wyjaśnić zjawiska zachodzące w świecie Uczestnicy programu absorbują wiedzę wszystkimi zmysłami, ucząc się przez zabawę i doświadczenia. Sami starają się nazywać zjawiska zaistniałe podczas eksperymentów i szukają analogicznych w codziennym życiu. Zastanawiają się jak praktycznie zastosować to, czego uczą się na zajęciach. Dostają również zadania domowe ”mini-doświadczenia” do wykonania w domu z rodziną, dzieląc się tym, czego nauczyli się na warsztatach.
Niezapominany, także o kondycji młodego pokolenia i w ramach programu „Nasze Siekierki Nasz Świat” organizujemy zajęcia sportowe, zachęcając tym samym dzieci do aktywnej formy spędzania czasu m.in.
Pełne atrakcji będą zajęcia dla najmłodszych z mini tenisa, prowadzone w Szkole Podstawowej nr 190 przez trenera Dariusz Parzuchowski z UKS SPORTTEAM, który zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Tenisowego – „Tenis 10” w dziedzinie KLUB ROKU 2012.
Zajęcia sportowe dla dzieci starszych prowadzi dyplomowany trener koszykówki p. Janusz Kita
W Szkole Podstawowej nr 3 zajęcia sportowe dla obydwu grup wiekowych prowadzi absolwent AWF p. Paweł Kwiatkowski.

data dodania: 2013-03-26  przez :Mateusz Smulski
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny