Do Biegu, Gotowi, Start!

W dniu 18 marca wystartowały kolejne edycje lokalnych programów Stowarzyszenia:
„Nasze Siekierki Nasz Świat” (VII edycja) oraz „Wybieram zdrowie” (IV edycja).

Ku naszej radości programy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Szkołę Podstawową nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego a rozpoczęliśmy ją programem profilaktyki uzależnień i zdrowego trybu życia dla dzieci „WYBIERAM ZDROWIE”. Zajęcia kształtują istotne z punktu widzenia profilaktyki umiejętności społeczne u dzieci młodszych. Warsztaty prowadzi absolwentka resocjalizacji p. Dorota Rynkiewicz – Kuźniarska. Z dziećmi starszymi pracuje specjalista terapii uzależnień p. Mateusz Puchowski, przeprowadzając bloki antyuzależnieniowe.
Kontynuujemy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Dzieci Powstania Warszawskiego i Szkołą Podstawową nr 190 im. Orła Białego, w których realizujemy program pozalekcyjnych zajęć aktywizujących i sportowych „NASZE SIEKIERKI NASZ ŚWIAT”. Blok zajęć eksperymentalnych „Sprawdź, Udowodnij, Przekonaj się Sam” prowadzonych przez p. Małgorzatę Witecką zachęca dzieci do samodzielnego odkrywania świata i praw, które nim żądzą. Warsztaty oparte na dużej dawce doświadczeń i eksperymentach mają pomóc wyjaśnić zjawiska zachodzące w świecie Uczestnicy programu absorbują wiedzę wszystkimi zmysłami, ucząc się przez zabawę i doświadczenia. Sami starają się nazywać zjawiska zaistniałe podczas eksperymentów i szukają analogicznych w codziennym życiu. Zastanawiają się jak praktycznie zastosować to, czego uczą się na zajęciach. Dostają również zadania domowe ”mini-doświadczenia” do wykonania w domu z rodziną, dzieląc się tym, czego nauczyli się na warsztatach.
Niezapominany, także o kondycji młodego pokolenia i w ramach programu „Nasze Siekierki Nasz Świat” organizujemy zajęcia sportowe, zachęcając tym samym dzieci do aktywnej formy spędzania czasu m.in.
Pełne atrakcji będą zajęcia dla najmłodszych z mini tenisa, prowadzone w Szkole Podstawowej nr 190 przez trenera Dariusz Parzuchowski z UKS SPORTTEAM, który zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Tenisowego – „Tenis 10” w dziedzinie KLUB ROKU 2012.
Zajęcia sportowe dla dzieci starszych prowadzi dyplomowany trener koszykówki p. Janusz Kita
W Szkole Podstawowej nr 3 zajęcia sportowe dla obydwu grup wiekowych prowadzi absolwent AWF p. Paweł Kwiatkowski.

data dodania: 2013-03-26  przez :Mateusz Smulski