facebook

29. Parafiada dobiega końca

Przeżywamy wiele ekscytujących chwil w gronie 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży z polski oraz z zagranicy zebranej na 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Trwają finały szesnastu konkurencji sportowych, codziennie przy dźwięku fanfar wręczane są puchary i medale za zwycięstwo. Na obiektach warszawskiego AWF-u kończą się parafiadowe zmagania lekkoatletyczne. Parafiadę swoją obecnością wsparł Tomasz Majewski, który 11 lipca odwiedził Kampus SGGW, opowiedział o swojej karierze sportowej oraz udzielił wielu rad młodym sportowcom. Na zakończenie spotkania mistrz olimpijski wykonał rzut balonem parafiadowym wypełnionym wodą.

Na deskach teatru odbył się przegląd małych form teatralnych o tematyce „Muzyczna poezja Jeremiego Przybory”. Wczoraj zebrani parafiadowicze uczestniczyli w specjalnym wieczorze międzykulturowym pod hasłem „Łączy nas Polska”.

W filarze „świątynia”, podczas specjalnie przygotowanych wieczorów modlitewnych, parafiadowicze poznają osobę założyciela Zakonu Pijarów – św. Józefa Kalasancjusza. 29. Parafiadę odwiedzili pijarscy neoprezbiterzy, którzy przyjechali ze specjalnym, kapłańskim błogosławieństwem.

Uroczyste zakończenie 29 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbędzie się 14 lipca, w piątek, o godzinie 15:30 na terenie SGGW. Obecni będą przedstawiciele władz i organizacji współpracujących z Parafiadą. Zostaną wręczone puchary dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji polskich i zagranicznych. Przy wyborze zostaną wzięte pod uwagę wyniki reprezentacji w 3 filarach rywalizacji: sportowej, kulturalnej oraz wiedzy religijnej.

Zakończenie zwieńczy uroczysta Msza Święta o godzinie 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, przy grobie O. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

Pełną relację można śledzić w naszych mediach społecznościowych:
- na fanpage @Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza
- na instagramie: @29_miedzynarodowaparafiada
- na twitterze: @Parafiada_Stow
- pod hashtagiem: #Parafiada

data dodania: 2017-07-13  przez :Adam Ligęza
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Spotkanie z Tomaszem Majewskim

2017-07-12

Specjalny gość na 29. Parafiadzie - mistrz olimpijski w pchnięciu kulą - Tomasz Majewski

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny