29. Parafiada dobiega końca

Przeżywamy wiele ekscytujących chwil w gronie 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży z polski oraz z zagranicy zebranej na 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Trwają finały szesnastu konkurencji sportowych, codziennie przy dźwięku fanfar wręczane są puchary i medale za zwycięstwo. Na obiektach warszawskiego AWF-u kończą się parafiadowe zmagania lekkoatletyczne. Parafiadę swoją obecnością wsparł Tomasz Majewski, który 11 lipca odwiedził Kampus SGGW, opowiedział o swojej karierze sportowej oraz udzielił wielu rad młodym sportowcom. Na zakończenie spotkania mistrz olimpijski wykonał rzut balonem parafiadowym wypełnionym wodą.

Na deskach teatru odbył się przegląd małych form teatralnych o tematyce „Muzyczna poezja Jeremiego Przybory”. Wczoraj zebrani parafiadowicze uczestniczyli w specjalnym wieczorze międzykulturowym pod hasłem „Łączy nas Polska”.

W filarze „świątynia”, podczas specjalnie przygotowanych wieczorów modlitewnych, parafiadowicze poznają osobę założyciela Zakonu Pijarów – św. Józefa Kalasancjusza. 29. Parafiadę odwiedzili pijarscy neoprezbiterzy, którzy przyjechali ze specjalnym, kapłańskim błogosławieństwem.

Uroczyste zakończenie 29 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbędzie się 14 lipca, w piątek, o godzinie 15:30 na terenie SGGW. Obecni będą przedstawiciele władz i organizacji współpracujących z Parafiadą. Zostaną wręczone puchary dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji polskich i zagranicznych. Przy wyborze zostaną wzięte pod uwagę wyniki reprezentacji w 3 filarach rywalizacji: sportowej, kulturalnej oraz wiedzy religijnej.

Zakończenie zwieńczy uroczysta Msza Święta o godzinie 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, przy grobie O. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

Pełną relację można śledzić w naszych mediach społecznościowych:
- na fanpage @Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza
- na instagramie: @29_miedzynarodowaparafiada