facebook

29. Parafiada dobiega końca

Przeżywamy wiele ekscytujących chwil w gronie 1,5 tysiąca dzieci i młodzieży z polski oraz z zagranicy zebranej na 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Trwają finały szesnastu konkurencji sportowych, codziennie przy dźwięku fanfar wręczane są puchary i medale za zwycięstwo. Na obiektach warszawskiego AWF-u kończą się parafiadowe zmagania lekkoatletyczne. Parafiadę swoją obecnością wsparł Tomasz Majewski, który 11 lipca odwiedził Kampus SGGW, opowiedział o swojej karierze sportowej oraz udzielił wielu rad młodym sportowcom. Na zakończenie spotkania mistrz olimpijski wykonał rzut balonem parafiadowym wypełnionym wodą.

Na deskach teatru odbył się przegląd małych form teatralnych o tematyce „Muzyczna poezja Jeremiego Przybory”. Wczoraj zebrani parafiadowicze uczestniczyli w specjalnym wieczorze międzykulturowym pod hasłem „Łączy nas Polska”.

W filarze „świątynia”, podczas specjalnie przygotowanych wieczorów modlitewnych, parafiadowicze poznają osobę założyciela Zakonu Pijarów – św. Józefa Kalasancjusza. 29. Parafiadę odwiedzili pijarscy neoprezbiterzy, którzy przyjechali ze specjalnym, kapłańskim błogosławieństwem.

Uroczyste zakończenie 29 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbędzie się 14 lipca, w piątek, o godzinie 15:30 na terenie SGGW. Obecni będą przedstawiciele władz i organizacji współpracujących z Parafiadą. Zostaną wręczone puchary dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji polskich i zagranicznych. Przy wyborze zostaną wzięte pod uwagę wyniki reprezentacji w 3 filarach rywalizacji: sportowej, kulturalnej oraz wiedzy religijnej.

Zakończenie zwieńczy uroczysta Msza Święta o godzinie 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, przy grobie O. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

Pełną relację można śledzić w naszych mediach społecznościowych:
- na fanpage @Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza
- na instagramie: @29_miedzynarodowaparafiada
- na twitterze: @Parafiada_Stow
- pod hashtagiem: #Parafiada

data dodania: 2017-07-13  przez :Adam Ligęza
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny