facebook

IV Parafiada Diecezjalna Szkół Podstawowych Diecezji Siedleckiej

W sobotę, 11 maja w Łukowie odbyła się IV Parafiada Diecezjalna Szkół Podstawowych Diecezji Siedleckiej. Organizatorzy pod przewodnictwem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Barka” Siedlce zgromadzili na Parafiadzie około 400 uczestników i osób towarzyszących.


Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

I Parafiada Dzieci i Młodzieży na Łotwie

W dniach od 3 do 5 maja 2013 r. w Jełgawie/Zalenikach odbyła się I Parafiada Dzieci i Młodzieży na Łotwie. Program wydarzenia został oparty na parafiadowej triadzie: stadion – teatr – świątynia. Organizatorzy zaprosili do rywalizacji 95 uczestników z trzech miejscowości. Podczas Parafiady odbyły się zawody sportowe i konkursy z bloku kulturalnego, a na zakończenie wszyscy parafiadowicze uczestniczyli we Mszy Świętej w Katedrze w Jełgawie, podczas której dzieci i młodzież dziękowała Bogu za dar spotkania. W programie nie zabrakło również zwiedzania z przewodnikiem zakamarków pięknej i starej Jełgavy. Parafiada zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród, medali i pucharów. Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych wyników, a Organizatorom przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży na Łotwie.

XII Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

Od 1 do 4 maja grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła XII Parafiadzie Środowisk Pijarskich w Krakowie. W tegorocznej parafiadzie wzięło udział 170 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Poznania, Łowicza, pijarskich parafii: pw. Najświętszego Imienia Maryi i MB Ostrobramskiej z Krakowa i krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych i Rzeszowa.  Parafiada została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.


Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do Biegu, Gotowi, Start!

W dniu 18 marca wystartowały kolejne edycje lokalnych programów Stowarzyszenia:
„Nasze Siekierki Nasz Świat” (VII edycja) oraz „Wybieram zdrowie” (IV edycja). Ku naszej radości programy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Szkołę Podstawową nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego a rozpoczęliśmy ją programem profilaktyki uzależnień i zdrowego trybu życia dla dzieci „WYBIERAM ZDROWIE”...

Kalendarz wydarzeń

Luty 2018
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Parafiada na mapie

Wesprzyj nas
Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny