facebook

Spotkanie Jesienne Partnerów Regionalnych 2016

Szanowni Państwo,

W sobotę, 22 października w Centrum Parafiadowym na warszawskich Siekierkach odbędzie się tegoroczne Jesienne Spotkanie Parafiadowe Partnerów Regionalnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Spotkania.

Uwaga - zmiana w regulaminie konkursu Giętkie Pióro

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na otrzymane prośby i w celu ułatwienia udziału w Konkursie wprowadziliśmy zmianę w regulaminie. Zgodnie z nowym regulaminem w Konkursie mogą wziąć udział uczniowie zgłoszeni przez swoich nauczycieli niezależnie od liczby uczestników z danej szkoły - zniesiony został minimalny limit 10 uczestników z danej szkoły.

Regulamin w zmienionym brzmieniu znajdziecie Państwo na stronie Konkursu www.gietkiepioro.parafiada.pl

Konkurs literacki o Nagrodę „Giętkiego Pióra” dla warszawskich gimnazjalistów

Rozpoczynamy nabór esejów w konkursie literackim przeznaczonym dla młodzieży gimnazjów warszawskich, by uczcić przypadającą w tym roku 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. Konkurs rozgrywany będzie etapami w 2016 i 2017 roku, a zakończy się Galą Finałową na urodziny wybitnego pisarza czyli 5 maja 2017 roku. Termin składania prac w pierwszym etapie został przedłużony i mija 31 października!

Konkurs realizowany jest dzięki dofinansowaniu Urzędu m. st. Warszawy zgodnie z Regulaminem Konkursu zamieszczonym na stronie: www.gietkiepioro.parafiada.pl

“Sport Uczy i Łączy Wszystkich” - polonijne obozy parafiadowe w Sianożętach i Dźwirzynie

W tych nadmorskich miejscowościach wypoczywały dzieci i młodzież z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Polonijne Obozy Parafiadowe 2016 - relacja

We wszystkich turnusach wzięło udział 815 osób.

Od Parafiady do Olimpiady

Dawno za nami już 28. Międzynarodowa Parafiada, minęła też Olimpiada w Rio de Janeiro, lecz niektóre nazwiska wryły się w pamięć kibiców. Jednym z nich na pewno jest nazwisko Joanny Jóźwik, utalentowanej biegaczki, która zajęła 5. miejsce w biegu finałowym na 800 m. Nie wszyscy jednak wiedzą, że p. Joanna jako wychowanka Katolickiego Klubu Sportowego "Victoria" w Stalowej Woli była uczestniczką imprez ogranizowanych przez Stowarzyszenie, w tym oczywiście Międzynarodowych Parafiad Dzieci i Młodzieży.

Co więcej, na tegorocznej olimpiadzie mogliśmy także obserwować występy innej biegaczki ze Stalowej Woli, pani Danuty Urbanik, również uczestniczki programu wychowawczego Parafiada.

Obu paniom serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Dzięki nim prawdziwe stało się hasło użyte przez MKOl w 2010 roku - "Od Parafiady do Olimpiady!".

Zapraszamy na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2016/2017!

W ramach inauguracji odbędzie się XIII Forum Edukacyjne z udziałem ekspertów, Msza Święta pod przewodnictwem JE bpa Michała Janochy i rodzinny festyn na pożegnanie wakacji.

Kalendarz wydarzeń

Marzec 2017
N P W Ś C P S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parafiada na mapie

Wesprzyj nas
Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny